Nový projekt / New project: Tatra Avantgard

Realitná divízia Tatra banky chystá v Bratislave nový projekt. Po niekoľkých projektoch v centre mesta tentokrát Tatra Residence zamierila do okrajovejšej Devínskej Novej Vsi. Realitný projekt pomenovaný Tatra Avantgard bude pozostávať z troch rovnakých navzájom prepojených blokov v tvare písmena "E" a ponúkne spolu 123 bytov. Tatra Avantgard vyrastie pri vstupe do mestskej časti, v lokalite za lokálnym nákupným centrom Glavica od rovnomenného developera, v ktorom sa v súčasnosti nachádza aj predajňa Tesco a niekoľko menších prevádzok, z ďalšej strany bude projekt dcéry Tatra banky obklopený železničnou traťou. Na pozemku sa v súčasnosti nachádza náletová zeleň. Developer ponúka byty s výmerou od 34,98 m² v cene od 80 700 € s DPH. Koncom minulého roka uviedol investor do predpredaja prvých 12 bytov v cenách od 2 258 €/m² až do 2 307 €/m². Za architektúrou obytného komplexu stojí štúdio A:rch Rudohradský Chaban.

Zdroj/Source: Tatra Residence
Zdroj/Source: Tatra Residence
Zdroj/Source: Tatra Residence

Zámer výstavby v tejto lokalite nie je nový, prvýkrát sa objavil ešte v čase krízy v roku 2008. Pôvodne sa počítalo so 400 bytmi v 3 vežových bytovkách a dvoch nízkopodlažných, situovaných pri železničnej trati. Dlho pripravovaný projekt zverejnila skupina až v roku 2013. S odhadovanou cenou 1 600 €/m² mali byť cieľovou skupinou aj zamestnanci neďalekého Volkswagenu, ako sa v tom čase pre TrendReality vyjadril Miloš Sušarský, riaditeľ Tatra Residence. Zmena sa dotkla aj načasovania výstavby a z pôvodného termínu 2. štvrťrok 2014 s predpokladaným dokončením projektu do konca roku 2016 sa termín začatia výstavby posunul na jar tohto roku s predpokladaným dokončením do jesene 2017.

Starší návrh (2010), ktorý si u Athe Studia objednala Tatra Residence s.r.o. Older proposal from 2010.
Zdroj/Source: Athe Studio

Okrem projektu Tatra Avantgard má Tatra Residence v Bratislave aj ďalšie aktivity. Medzi najznámejšie patrí projekt Tatra City na Černyševského ulici v Petržalke, kancelársko-obytný komplex z čias boomu, dokončený ešte v roku 2009. Medzi ďalšie možno zaradiť rezidenčný projekt Tatra Grand Residence na Dunajskej ulici, či malé obchodné centrá lokálneho charakteru ako Dubrawa na konci Dúbravky, alebo Glavica pri vstupe do Devínskej Novej Vsi. Aktívna na realitnom trhu je aj materská Tatra banka. Na bankovom trhu patrí medzi najaktívnejšie banky v oblasti realít a financovania nehnuteľností. Za rok 2014 poskytla najviac úverov na Slovensku na financovanie nehnuteľností z pomedzi všetkých bánk, a to vo výške 703 687 000 €, podľa informácií JLL. Z pohľadu rastu investícií zaznamenala Tatra banka tretí najväčší medziročný prírastok, ten činil 3,6 percentuálnych bodov (rýchlejší medziročný nárast zaznamenala len Slovenská sporiteľňa a Všeobecná úverová banka).


__________________________
The Real Estate division of Tatra Bank - Tatra Residence plans another project in Bratislava. Residential development Tatra Avantgard located in Devínska Nová Ves borough will deliver 123 flats to the market. The prices are starting at 80 700 € (for 34,98 m²). The construction of the lowrise project by Tatra Residence and designed by A:rch Rudohradsky Chaban should start this spring and it is expected to be completed in autumn 2017.

(PhD)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára