Nový projekt / New project: Panenská 5

V centre Bratislavy zanikne ďalšia preluka a zároveň ožíva ďalší starší projekt. Na elegantnej Panenskej ulici sa začala realizácia novostavby Polyfunkčného objektu Panenská 5, ktorý nahradí staršie nehodnotné objekty, ktoré boli asanované. Menší neznámy developer Amalca Development tu postaví polyfunkčný objekt so siedmimi nadzemnými podlažiami, funkčne rozdelený na dva samostatné objekty. Prvé dve nadzemné podlažia by mali slúžiť ako prenajímateľné kancelárske alebo retailové priestory, zvyšných päť podlaží vyplnia byty, ktorých by malo byť 17. Developer vybuduje aj tridsať parkovacích miest, ktoré budú ukryté v dvoch podzemných podlažiach.

Za architektúrou objektov stojí skúsený architekt Ivan Kubík, ktorý je napríklad autorom komplexu Central na Trnavskom Mýte a aktuálne stojí aj za projektom Stein2. Štúdia projektu na Panenskej bola vypracovaná už v roku 2008 v dvoch verziách, jednej modernejšej a druhej konzervatívnejšej. Podľa všetkého sa bude realizovať tá modernejšia so sklenenou fasádou, ktorá bude nepochybne v historickej ulici pôsobiť oveľa výraznejšie. Na druhej strane, s ohľadom na blízke pamiatky a celkový charakter lokality, by bol azda vhodnejší konzervatívnejší prístup. Polyfunkčný objekt Panenská 5 by mal byť hotový do konca tohto roka. 

Prvá verzia projektu, ktorá by sa mala realizovať. First version of the project, which should be realized.
Zdroj/Source: AIK
Druhá verzia. Second version. Zdroj/Source: AIK
_____________________________
Another infill is starting it the center of Bratislava. An older mixed-use project Panenská 5 will be constructed on elegant Panenská street and it will bring leasable office and retail space and 17 new homes in 7-floors tall building. The developer Amalca Development will also build 30 parking spots in the two underground floors. Building is designed by architect Ivan Kubík, author of the shopping and office complex Central and Stein2, which is currently under construction. Architect prepared two versions of the project, one more modern and one rather conservative. At the moment it seems that the modern version is being realized. Whole development should be finished by the end of 2016. 

(ag)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

2 komentárov:

  1. "Staršie nehodnotné objekty", to je vokabulár ako z istého dokumentárneho filmu o búraní podhradia zo 60tych rokov: "Staré nezdravé domčeky musia ustúpiť modernej výstavbe."

    OdpovedaťOdstrániť
  2. "Staršie nehodnotné objekty", to je vokabulár ako z istého dokumentárneho filmu o búraní podhradia zo 60tych rokov: "Staré nezdravé domčeky musia ustúpiť modernej výstavbe."

    OdpovedaťOdstrániť