Construction update: Zuckermandel, 16.1.2016

Jeden z momentálne najväčších developerských projektov už koncom minulého roka dokončil hrubú stavbu a aktuálne na projekte prebieha montáž obkladu fasády. Najrýchlejší progres celkom prirodzene zaznamenáva  Blok B, v ktorom po dokončení bude mať sídlo ČSOB banka. Lešenie sa objavilo aj na Bloku A (s funkciou byty a obchody), ktorý je situovaný bližšie k River Parku. Blok A pozostáva z dvoch samostatne stojacich domov, v ktorých sa nachádza spolu 127 bytov a apartmánov. V rovnako pokročilom stave sú aj Blok CA pozostávajúci z kancelárii a obchodov a Blok CB s 25 bytmi a obchodmi v parteri. Bloky CA a CB sú orientované bližšie k centru medzi Žižkovou ulicou a nábrežím. Bloky CX (kancelárie a obchody) a CY  (byty a obchody) medzi Žižkovou ulicou a hradným bralom sú naplánované až na druhú etapu. Dokončenie projektu sa predpokladá v priebehu roku 2017, pričom centrála ČSOB banky by mala finišovať už v závere tohto roku. Dostavba celého projektu aj s blokmi CX a CY je naplánovaná na rok 2019.

Po dokončení bude projekt Zuckermandel od developera J&T Real Estate pozostávať zo siedmich budov, v ktorých ponúkne 36 000 m² kancelárskej plochy a 187 bytov. Zo 152 bytov a apartmánov aktuálne v ponuke v Blokoch A a CB je voľných posledných sedem. Za architektúrou stojí kancelária Bouda Masár Architekti spoločne s A.M. Architects.
Zdroj/Source: J&T Real Estate
Zdroj/Source: J&T Real Estate

____________________
One of the largest real estate projects has already reached the top late last year. Nowadays the fastest progress can be seen on the office Block B, which will be seat of ČSOB bank headquarters. The first stage which is currently under construction also consists of Block A located closer to River Park and Blocks CA and CB closer to the Old Town. Residential Blocks A and CB are consisting of 152 flats. 145 flats are already sold out. Two new buildings are also being built as the second stage (residential Block CY consisting of  35 flats and office Block CX) of Zuckermandel development. The project is expected to be done during the year 2017, except of the ČSOB bank HQ (Block B), which is expected to be done by the end of this year. The whole project including the second phase should by finished in 2018.

(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára