Construction update: Stein2, 19.1.2016

V bratislavskom vnútornom meste sa už naplno rozbehol masívny projekt premeny niekdajšieho priemyselného areálu pivovaru Stein na polyfunkčnú oblasť, pozostávajúcu predovšetkým z bytov, kancelárii a retailu. Väčšia časť pôvodného pivovaru bola asanovaná, pričom zachovaná zostala najcharakteristickejšia stavba, tzv. Spilka, ktorá bude v ďalších etapách projektu revitalizovaná. V aktuálnej fáze sa celý komplex zakladá, no na úvod vyrastie najprv prvý rezidenčný objekt so 110 bytmi a 23 apartmánmi, ďalšie rezidenčné objekty pribudnú v štyroch fázach. Prvý dom by mal byť hotový v roku 2017, dátum dokončenia celého komplexu ešte známy nie je. Developerom bytovej časti je spoločnosť fínskeho pôvodu YIT. Projekt okrem toho obsahuje aj administratívnu časť, ktorej developerom je firma AMW Development, jej výstavba sa očakáva priebežne s prvou bytovou etapou, no aktuálne ešte nie sú známe ďalšie podrobnosti.

Projekt Stein2 po dokončení vyplní celý mestský blok a výrazným spôsobom ovplyvní život v lokalite, ktorá aktuálne podlieha výrazným zmenám v súvislosti s inými zámermi (Blumental, Pri Mýte). Ambíciou projektu je prepojiť súčasnosť s tradíciou formou živého vnútroblokového parku, ktorý bude fungovať ako komunitotvorný prvok. Za architektúrou stojí štúdio architekta Ivana Kubíka. Developer YIT sa v poslednom období špecializuje na akvizície a premeny industriálnych areálov. Okrem Steinu získal aj brownfield, na ktorom mal pôvodne vyrásť projekt Bergamon a naposledy oznámil kúpu areálu Cvernovky, kde by mala vzniknúť nová obytná štvrť s približne 800 bytmi. Developer sľubuje podrobnejšie informácie o oboch zámeroch zverejniť už na jar tohto roku.

Zdroj/Source: YIT
____________________________
A massive redevelopment of former Stein brewery in Bratislava's inner city has started. New mixed-use complex called Stein2 will take its place instead, creating hundreds of new homes, office and retail spaces. Out of former brewery, the most recognizable building, so-called Spilka, is preserved and will be incorporated into the new development. The groundworks are now on and soon the first building with 133 homes will start rising. Other residential blocks should follow in four more stages, the developer YIT expects the finishing of the first one in 2017. Alongside the first residential block, office building should be constructed as well, however under different developer, AMW Development. The project designed by architect Ivan Kubík will transform the whole city block and together with the other local developments (Blumental, Pri Mýte), the local area will be much different in a few years.

(ag, foto: PhD)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. ooo uz je to zalozene, ked clovek prechadza autom okolo vyzera to ze sa tam nic nedeje :)

    OdpovedaťOdstrániť