Meniaca sa tvár Jozefskej ulice / Changing face of Jozefská street

Jozefská ulica patrí k najviac sa meniacim uliciam mesta. Staromestská ulica prepájajúca rušný priestor Námestia 1. mája s pokojnejším okolím Prezidentskej záhrady je charakteristická skôr drobnou jedno- až dvojpodlažnou zástavbou prevažne z druhej polovice 19. storočia. Súčasťou ulice sú však aj rozsiahle stavebné preluky, ktoré sa však postupne sceľujú a ulica tak konečne získava ucelený charakter. Aktuálne sú na ulicu naviazané tri projekty - zatiaľ neznámy projekt polyfunkčného objektu na Námestí 1. mája, ktorý je dlhodobo v stave vykopanej stavebnej jamy, projekt obytného domu Weinhauer a práve dokončovaný Polyfunkčný objekt Jozefská. Z druhého a tretieho projektu vám prinášame construction update z 22.12.2015.

Obytný dom Weinhauer predstavuje svojou mierkou pomerne rozsiahly zámer vzhľadom na danú lokalitu - malo by pribudnúť 28 bytov vyššieho štandardu a až 97 parkovacích miest, čo je aj vysvetlením, prečo je z ulice viditeľná veľmi mohutná a hlboká stavebná jama. Stavba sa zrejme čoskoro začne zakladať, no developer, finančná skupina Proxenta, sa bude musieť poponáhľať, aby stihol avizovaný termín dokončenia v októbri 2016. Weinhauer úplne uzavrie stavebnú čiaru ulice zo západnej strany.
Zdroj/Source: Proxenta
Vo veľmi pokročilej fáze výstavby je Polyfunkčný objekt Jozefská na nároží Jozefskej a Banskobystrickej ulice. Stavba je už takmer dokončená, pričom sa už ukončujú fasádne práce a mizne lešenie. Hoci pôvodné vizualizácie sľubovali odvážnejší výzor budovy, v konečnom dôsledku táto hmotou i výrazom lepšie nadviaže na svoje okolie a koloritom zapadne do charakteru ulice. Budova by mala obsahovať byty, administratívne priestory i retail v parteri. 

Zdroj/Source: Cakov+Partner


_______________________
Jozefská st. in the Old Town district is one of the most rapidly changing streets in Bratislava. Characteristic by rather smaller houses from the second half of 19th Century and construction gaps, the street is finally getting infills and a more complete look. Two projects are underway, residential building Weinhauer by the developer Proxenta, where the groundworks have started, and Polyfunctional building Jozefská, which is about to be finished, as seen from the photos from 12/22/2015. By the end of 2016, whole western streetside should be filled.

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Pred 20 rokmi tam neboli žiadne preluky. Domy zbúrali tí, čo tam teraz stavajú, akurát čakali, kým skončí kríza a začne nový realitný boom

    OdpovedaťOdstrániť