Construction update: Perla Ružinova, 22.12.2015

V Ružinove - najobľúbenejšej rezidenčnej štvrti sa pomaly blíži ku koncu ďalší rezidenčný projekt. Perla Ružinova od developera patriaceho do portfólia portugalskej spoločnosti Mota-Engil vyrastá na križovatke Gagarinovej a Kaštieľskej. Projekt pozostáva z troch veží, ktoré sa pridajú k dvom už dokončeným z prvej etapy, vrámci ktorej developer postavil 16 podlažnú vežu Platinum na rohu Gagarinovej a Kaštielskej a 12 podlažnú vežu Diamant na rohu Mierovej a Kaštieľskej. Prvú etapu, ktorá ponúkla 172 bytov skolaudoval developer ešte v roku 2011. Druhá etapa pozostávajúca z dvoch 16 podlažných veží Rubín a Zafír s orientáciou na Gagarinovú a jednej 12 podlažnej veže nazvanej Smaragd orientovanej na Mierovú aktuálne vyrastá na mieste bývalého ZooDomu, obchodu so zvieratami a chovateľskými potrebami. Veže v druhej etape, taktiež rezidenčného charakteru, architektonicky aj hmotovo nadväzujú na predošlú etapu. V rozostavanej etape developer ponúka vo vežiach Zafír a Rubín po 84 bytov a v nižšej veži Smaragd 80.

Parter, tak ako v prvej etape je tvorený dvoma podlažiami s funkciou určenou pre služby, ktoré sa budú rozprestierať na ploche 2 000 m². Objekty bude prepájať podzemná garáž a na povrchu developer vytvorý malý vnútroblokový park. Druhá etapa projektu, ktorá sa dostala do výstavby v lete 2014, by sa mala dokončiť do konca roka 2016.

Okrem projektu Perla Ružinova mal developer v Bratislave donedávna aj ďalší projekt, bol ním Bergamon pri diaľnici D1, projekt však odkúpil fínsko-slovenský developer YIT.

Zdroj/Source: Perla Ružinova

___________________________
The next residential project in residential area of Ružinov is nearing the completition. The project named Perla Ružinova ("Pearl of Ružinov") is being built by Mota-Engil company based in Portugal. The project itself was devided into two phases. The first phase including two towers (12f and 16f) offered 172 flats and was finished in 2011. The second phase which is expected to be completed by the end of 2016 is consisting of two 16-story residential towers and one lower 12-story tower. Each of  16-story towers offers 84 flats, the lower tower offers 80 flats. The flats and apartments will have also access to numerous amenities which will be available on the first and second floor.

(PhD, Foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára