Construction update: Apollis, 28.11.2015

Posledným z našej dávky updatov z 28.11. je projekt premeny niekdajšej administratívnej budovy Slovenskej sporiteľne na Prievozskej ulici na polyfunkčný dom Apollis. Kľúčovou funkciou obnovenej budovy bude rezidenčná, hoci v parteri by mali vzniknúť aj menšie priestory pre retail a v rámci pozemku bude jeden z objektov zrekonštruovaný na administratívne účely. Premena tohto objektu je v najpokročilejšej fáze, pričom exteriér budovy je už čiastočne hotový. Práce idú samozrejme pomalšie na hlavnom objekte, no i tu konverzia postupuje. Budova po dokončení rekonštrukcie príde o svoje postmoderné vyznenie, na druhej strane sa podarí mierne oživiť lokalitu, čo sa viac zvýrazní po dokončení susediaceho projektu CityPark Ružinov. Príspevkom developera Macho bude 46 bytov a 34 apartmánov, ktoré budú hotové do konca roku 2016. 
Zdroj/Source: Macho, s.r.o.
Zdroj/Source: Macho, s.r.o.


____________________
Last of our updates from 11/28 is the conversion of former office building on Prievozská st. onto mixed-use building Apollis. The building will be mostly residential, however, there should be also some retail and offices. After finishing of the project, the building will lose its postmodern look, on the other hand, conversion will help to revive the area. 80 new homes will be the contribution of developer Macho, which should be finished by the end of 2016.

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Čo je zaujímavé, že ide o repasáciu repasovaného. V 90-tych rokoch repasovali sklady na kancelárie a teraz kancelárie na byty. Kto vie, možno o ďalších 20 rokov z toho budú opäť sklady :-)

    OdpovedaťOdstrániť