YIT preberá projekt Bergamon

Jeden z veľkých bratislavských projektov, ktorý na istý čas pochovala kríza, ožíva. Bergamon, zámer výstavby rezidenčného areálu s viac ako 700 bytmi, developovala spoločnosť Bergamon patriaca do portfólia stavebnej firmy Mota-Engil, ktorá aktuálne pracuje na výstavbe Perly Ružinova. Posledné informácie hovorili o tom, že developer požiadal o stavebné povolenia pre prvé objekty, napriek tomu sa realizácia nezačala a projekt vyzeral byť aj naďalej v hibernácii. To sa však mení, keďže Bergamon prebrala veľmi aktívna spoločnosť YIT, developer viacerých bratislavských projektov, predovšetkým Stein2.

Šesťhektárový pozemok by sa podľa zámeru nového vlastníka mal premeniť na atraktívnu zónu s vyše 800 bytmi, službami a športoviskami. Výhodou má byť predovšetkým poloha v rámci atraktívneho Ružinova a zároveň v relatívnej blízkosti administratívnych centier na Mlynských Nivách. V budúcnosti by atraktivitu zóny mohla posilniť električková trať, ktorú v tomto priestore navrhuje Územný dopravný generel. Prvé domy s približne sto bytmi by sa mali začať realizovať už budúci rok. 

Zatiaľ nie je známy nový vizuál projektu ani podrobnejšie informácie, YIT však sľubuje ich zverejnenie v najbližších mesiacoch. Predpokladáme, že v duchu iných projektov developera sa dá očakávať striedma a racionálna architektúra, silný dôraz na spoločné priestory a snaha o aplikovanie ekologickejších parametrov vo výstavbe a prevádzke budov. Na druhej strane, vyššie budú zrejme aj cenovky, potenciálny zákazník však má istotu pomerne kvalitného a trvanlivého produktu. 

Pôvodný zámer predchádzajúceho vlastníka. Zdroj: Atelier 3M.
Zdroj: Atelier 3M.

_____________________

(ag)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára