Odhalené / Revealed: Greenvia

Severozápadný okraj Bratislavy patrí k významným rozvojovým pólom mesta. Kombinácia dobrého a zatiaľ nepreťaženého dopravného napojenia cez diaľnicu D2, blízkosti veľkého nákupného centra Bory Mall a atraktívneho prírodného prostredia Malých Karpát predurčuje túto časť mesta, predovšetkým Záhorskú Bystricu, k výstavbe kvalitnejších a drahších projektov. Hoci prevažná časť nového developmentu má formu individuálnej výstavby rodinných domov, objavujú sa aj rozsiahlejšie zámery. Takým je aj starší projekt, ktorý aktuálne spúšťa predaj, nazvaný Greenvia.

Greenvia bude obytný komplex pozostávajúci z troch štvorpodlažných bytových domov, z ktorých každý bude obsahovať 26 bytov, a deviatich viladomov s tromi bytmi na každú budovu. Komplex bude zároveň podpivničený a v podzemnom podlaží bude riešené aj parkovanie. Projekt sa mal budovať po viacerých etapách, no developer sa rozhodol budovať celý areál naraz so začiatkom výstavby v týchto dňoch a dokončením v decembri 2016. Cenovky v bytových domoch sa podľa údajov z realitných portálov budú pohybovať vo výške cca 2000 eur za meter štvorcový. Zverejnené vizualizácie sľubujú pomerne príjemnú a solídnu architektúru a to v dobrej lokalite - len neďaleko sa buduje exkluzívny projekt Záhorské Sady od developerskej divízie Penta Investments a obytný areál Pod Vŕškami od Opera SL Group. Vďaka druhému menovanému projektu vzniká v tesnej blízkosti aj občianska vybavenosť, čo nás vedie k presvedčeniu, že Greenvia má potenciál pre úspech. Za projektom pôvodne stála spoločnosť Conwert 02, s.r.o, v súčasnosti je však developerom spoločnosť Ismont.

Ismont je v Bratislave zatiaľ neznámy developer, podieľal sa však na niekoľko realizovaných projektoch v blízkom okolí, napríklad na projekte Gaštanová alej v Stupave či Bytovom dome Bottova v Trnave. Oba menované projekty pôsobia sympaticky svojou mierkou i (v prvom prípade) prevedením, čo je očividnou ambíciou aj v bratislavskom prípade. Prvotine developera v Bratislave teda držíme palce a veríme, že v budúcnosti prinesie viac kvalitných projektov.

Zdroj/Source: Neoreal
Zdroj/Source: Neoreal
Zdroj/Source: Neoreal
Zdroj/Source: Neoreal
Zdroj/Source: Neoreal

______________
Northwestern parts of Bratislava are becoming still more and more desirable place to live and invest, as the area is offering a great connection to the city center, proximity of all services in the recently-opened Bory Mall and attractive natural landscape of Little Carpathians. Namely borough of Záhorská Bystrica is experiencing a massive development in the form of individual homes but the larger upscale projects as well. That's also the case of Greenvia project, the residential complex containing three houses with 26 flats in each house and nine townhouses with three flats per townhouse. Construction should start in these days and whole project should be finished by 12/2016. It is the first development in Bratislava for the real-estate company Ismont, which developed some projects in the near-by towns. However, we believe that Greenvia with its convenient location and nice-looking architecture will be a good addition for Záhorská Bystrica and Bratislava as well and hope for more good projects by Ismont in the future. 

(ag)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára