Odhalené: Bytový dom Valerián. Revealed: Valerian House

V nedávnom článku o aktivitách v odľahlejších mestských častiach sme informovali o reštarte dlhšie spiaceho projektu na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach, ktorý bol známy pod názvom Bytové veže Kazanská. Zámer bol pripravovaný spoločnosťou Kompleting, s.r.o., ktorá ešte predtým realizovala pás domov na rovnakej ulici. Po vypuknutí krízy sa však práce zastavili v štádiu vybudovaných základov. Medzičasom sa však aktivita znova rozbehla. Projekt totiž prebrala spoločnosť Bencont Group, ktorá sa venuje aj developmentu a v Bratislave buduje napríklad projekt TuJeToIn.

Nezvyčajný názov sa ušiel aj novému projektu, ktorý sa volá Valerián. Developer prebral od pôvodného staviteľa aj návrh, ktorý však prešiel ešte istými zjednodušeniami. Na Kazanskej tak do konca roka 2016 pribudnú dva osempodlažné bytové domy, z ktorých každý bude obsahovať 32 bytov stredného štandardu. Parkovacie miesta budú v dvoch podzemných podlažiach, prízemie bude tvorené prenajímateľnými retailovými jednotkami. Po architektonickej stránke pôjde o podpriemerné budovy, čím sa budú podobať na väčšinu novej zástavby pozdĺž Kazanskej, hoci existujú aj výnimky (bytový komplex Malý Dunaj). Na druhej strane, zohľadnenie urbanistického kontextu, živý parter a parkovanie v podzemí sú pozitívami, vďaka čomu daný projekt nijako negatívne nezasiahne do života oblasti, ale naopak, posilní mestotvorný charakter Kazanskej ulice. 

Táto centrálna os mestskej časti Podunajských Biskupíc má potenciál premeniť sa na relatívne moderný bulvár, keďže vo výhľade je aj budovanie ďalších domov či električkovej trate smerom do centra mesta. Na ťahu je však teraz samospráva mestskej časti i mesta, ktorá by mala pristúpiť ku skvalitneniu verejných priestranstiev a k prebudovaniu Kazanskej na tzv. kompletnú ulicu.

Nový výzor. New look. Zdroj/Source: Bencont Development.
Zdroj/Source: Bencont Development. 
Zdroj/Source: Bencont Development.
Pôvodný výzor. Original look. Zdroj/Source: Modulor.
_______________________
New project is rising in the borough of Podunajské Biskupice, as the company Bencont Group acquired an older pre-crisis development from Kompleting, s.r.o. company. However, the project has been changed only slightly, so Kazanská street, rapidly developing central boulevard of Podunajské Biskupice, will get two 8-floor residential towers with 64 homes in total by the end of 2016. Project called Valerian will also contain retail units on the street level as well as parking units in two underground floors. Despite the low quality of architecture, Valerian will be another positive addition into the changing face of Kazanská street. 

(ag)

Zdroj/Source: Bencont Development
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára