Nový projekt / New project: Mamapapa

V developersky aktívnej mestskej časti na severozápade Bratislavy sa chystá ďalší rezidenčný projekt. Projekt pomenovaný Mamapapa sa bude nachádzať v severnej časti Dúbravky na Nejedlého ulici, v blízkosti ktorej sa aktuálne pokračuje výstavbou druhej etapy Tujetoin od Bencontu, či Tammi od YIT. Sever Dúbravky zažíva naozaj nebývalý stavebný boom. Okrem spomenutých aktivít sa v lokalite len prednedávnom dokončilo nákupné centrum lokálneho charakteru Dubrawa, menšie bytové domy na opačnej strane Saratovskej ulice, ako Tarjanne, Villa Vista, Villa Rustica a aktuálne prebieha aj výstavba Záhradných víl.

Projekt Mamapapa od už etablovaného bratislavského developera ITB Development, ktorý je jedno telo a jedna duša s architektonickou kanceláriou Šebo Lichý, ponúkne 118 jedno- až trojizbových bytov. Ako je už u ITB zvykom, aj tentokrát ponúka časť bytov za uvádzacie ceny. Cenník developer ešte nezverejnil, za uvádzacie ceny ponúka zatiaľ len prvých 15 bytov v šiestich dispozičných prevedeniach. Napríklad za jednoizbový byt typu A s rozlohou 35,70 m² záujemca zaplatí 62 394 € s DPH (1 748 €/m²) a za menší trojizbový byt typu E so 69,90 m² zaplatí záujemca 125 172 € (1 791 €/m²).

Samotný objekt by mal mať 6 až 8 nadzemných podlaží. Architektúra je striedma, viac funkčná. Od ITB máme ale veľké očakávania, vo svojich doterajších realizáciach zatiaľ vždy príjemne prekvapil. Okrem Mamapapa developuje ITB aj aktuálne sa rozbiehajúce Čerešne, taktiež v Dúbravke. Medzi dokončené projekty developera možno rátať Business Garden Štefánikova, kde developer nanovo postavil budovu bývalého Železničného staviteľstva, či CEZAAR-om ocenený Nový Háj v Petržalke pri dostihovej dráhe, 

Výstavba Mamapapa by sa mala začať na jar 2016 a dokončiť na zimu 2017.

Mamapapa, zdroj: ITB
____________________
Another residential project will be built in Dúbravka district. ITB development revealed a proposal of an apartment house in the northern part of the borough close to another projects such as Tujetoin by Bencont Development or Tammi by YIT. Apartment house called Mamapapa will bring 118 new homes of middle standard, what is reflected also in the rational architecture of the building. However, ITB Development is usually producing developments of great quality, what we expect also in this case (regarding the target group). Construction of Mamapapa should start in Spring 2016 and be finished by Winter 2017.

(pd, ag)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára