Construction update: UniQ Majakovského, 28.11.2015

Po pomalom rozbehu sa konečne zintenzívnili práce na jednom z najluxusnejších a najpríjemnejších aktuálnych bratislavských projektov, rezidenčnom UniQ Majakovského. V mimoriadne atraktívnej lokalite priamo na okraji príjemného Horského parku rastie obytný komplex pozostávajúci z troch päťpodlažných objektov s podzemnými garážami, ktorý bude obsahovať 45 dvoj- až štvorizbových bytov. Jasná orientácia na najbonitnejšiu klientelu sa podľa vizualizácii očividne odráža aj v kvalitnej architektúre a prevedení, pričom dizajn projektu malo na starosti renomované štúdio Bogle Architects. UniQ Majakovského patrí do portfólia projektov developera Cresco Group, ktorý pod značkou UniQ a v spolupráci s rovnakými architektmi pracuje aj na ďalšom príjemnom projekte Staromestská Offices. Dátum dokončenia Majakovského nie je presne známy, hoci na základe postupu prác sa dá očakávať niekedy na prelome rokov 2016/2017.

Treba pripomenúť, že v poslednej dobe UniQ Majakovského získalo pomerne širokú publicitu, bohužiaľ však nie kvôli svojej kvalite, ale kvôli stavebným prácam, v rámci ktorého bol asanovaný objekt skladu patriaci Ministerstvu školstva a patriaci do areálu Ekoiuventa, ktorý s projektom bezprostredne susedí. Aktivisti a CAVE people zvolávajú na projekt hromy-blesky, hoci podľa nášho názoru neoprávnene. Majiteľ stavby požiadal už dávnejšie o povolenie k asanácii, keďže objekt bol nevyužitý a v zlom technickom stave (čo môže autor týchto riadkov potvrdiť na základe častej osobnej návštevy objektu). Developer však na základe obhliadky dospel k záveru, že tento stav začína byť nebezpečný (čo je reálne vzhľadom na stavebné práce prebiehajúce v tesnej blízkosti objektu) a pristúpil k okamžitej asanácii ešte pred vydaním búracieho povolenia, čo je akceptovateľný postup. Aktivisti okrem toho upozornili aj na výrub stromov, taktiež nelegálny, tieto stromy však mali charakter náletov a bez ich odstránenia by nemohlo dojsť k asanácii nebezpečného objektu. Zánik starej budovy musí každý, kto pomery v oblasti poznal, len privítať a nás teší, že vynikajúci projekt UniQ Majakovského tak získa dôstojnejšie okolie.

Zdroj/Source: Cresco Group
Zdroj/Source: Cresco Group


______________________
After a slow start, works have now intensified at one of the most luxurious and pleasant projects in Bratislava at the moment, UniQ Majakovskeho. Residential development located on the edge of Horský Park (Mountain park) will consist of 45 homes in three 5-floor buildings. Project is oriented on high-end customers, what is obviously reflected in the quality of architecure designed by the renowned studio Bogle Architects. The developer is Cresco Group, which is working on another great development under the same trademark (UniQ) and with the same architects, Staromestská Offices. Exact date of finishing of construction of Majakovskeho development is not yet known, however, according to the progress of the works we expect it in the end of 2016 or beginning of 2017. 

(ag, foto: fowner)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára