Construction update: Pri Mýte, 8.11.2015

Sympatický projekt Pri Mýte napreduje rýchlym tempom. Prvá fáza rezidenčného areálu, štyri 6- až 7-podlažné budovy, už dosiahli úroveň hrubej stavby, realizuje sa murovanie stien a zrejme sa čoskoro začne aj inštalácia okien. Predajnosť je zatiaľ veľmi úspešná, majiteľa už má prevažná väčšina z 329 bytov, vďaka čomu developer, Penta Investments, spúšťa výstavbu aj druhej fázy, v rámci ktorej pribudne ďalších päť budov. Zákazníkov nepochybne láka, okrem dobrej lokality a priaznivej ceny, aj kvalitné architektonické riešenie celého komplexu.

Developer v tejto súvislosti totiž zorganizoval architektonickú súťaž, ktorej víťazom sa stal slovinský ateliér Arhitekti Krušac. Títo navrhli výstavbu domov vo forme riadkovej zástavby, čím reagujú na charakter lokality a blízke obytné súbory, napríklad sídlisko Februárka alebo bytové domy Unitas. Konzultantov im robí špičkové slovenské štúdio Vallo Sadovsky Architects. Samostatných architektov majú aj spoločné exteriérové priestory, v tomto prípade špecialistov na landscape architektúru, slovinský ateliér AKKA. Spoločne so silnejším akcentom na ekologické riešenia a verejnoprospešnými investíciami do okolia (napríklad výstavba cyklotrasy pozdĺž Račianskej) tak vzniká mimoriadne zaujímavý a prínosný development. Dokončenie prvej fázy sa očakáva už koncom roku 2016, celého komplexu v polovici roku 2017. 


Second fáza projektu. First stage of the project. Zdroj/Source: Penta Investments.
Druhá fáza projektu. Second stage of the project. Zdroj/Source: Penta Investments.

____________________
A massive progress is visible on project Pri Mýte, a sympathic residential development composed of four buildings in the first stage and five more in the second. First stage is already topped out and the construction of second, due to succesful sale of the flats, is starting right now. In total, 329 flats should be delivered by 2Q of 2017. Customers are attracted not only by a good location and prices, but also a great level of architecture. The developer, Penta Investments, organized an architectural competition, won by Slovenian architecture studio Arhitekti Krušac, who are cooperating with the leading Slovak studio Vallo Sadovsky Architects. Developer has also a special studio for the public spaces, Slovenian AKKA. The result will be a good and beneficial development for residents and Bratislava as well.

(ag, foto: Fowner)

Zdieľať na Google Plus
  Blogger koemntár
  Facebook komentár

2 komentárov:

 1. ok, kedy prestanete publikovat tlacove spravy developerov a vytvorite vlastny output?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dobrý deň, článok sme písali sami. Aj v prípade, že nám developeri zašlú tlačové správy, zvyčajne napíšeme len faktické informácie, ale stanovisko samotné je vždy naše a súvisí s našim osobným pocitom z projektu. (ag)

   Odstrániť