Odhalené: Petržalka City B. Revealed: Petržalka City B

Len nedávno sme na Bratislava YIMBY ukázali prvú definitívnu vizualizáciu projektu Petržalka City B a dnes sú už známe ďalšie informácie, ako aj nové vizuály tohto zámeru. Petržalka City B predstavuje druhú fázu rozsiahleho projektu, ktorý by mal v budúcnosti premeniť jadro centrálneho petržalského koridoru z dnešného nedôstojného a nevyužitého stavu na plnohodnotnú mestskú oblasť. Prvá budova v podobe rezidenčnej 9-podlažnej stavby sa dokončila v roku 2013, druhá budova sa začína stavať práve v týchto dňoch. Takisto by sa mal čoskoro spustiť aj oficiálny predaj, ako pre portál TrendReality potvrdil zástupca developera Lentimex development, Andrej Kasana. Petržalka City B by mala byť dokončená o dva roky a priniesť dokopy 118 bytov a 20 ateliérov.

Projekt samotný bude svojim vyznením priamo nadväzovať na prvú fázu. Architektúru spracováva ateliér Viest Architekti v spolupráci s autormi Petržalka City A, spoločnosťou Bluhm Partner. Súčasťou riešenia by mali byť aj membrány typické pre prvú fázu a väčší dôraz na vonkajšie priestranstvá, ktoré majú vzhľadom na blízkosť atraktívneho Chorvátskeho ramena a cyklotrasy pozdĺž neho veľký potenciál. Na druhej strane, svojim rozsahom projekt prekonáva mierku staršieho objektu, keďže bude mať až 14 podlaží a pripomenie tak skôr neďaleké terasové prefabrikátové domy (paneláky). Petržalka City B sa tak stane ukážkou vývoja, akým Petržalka v posledných troch desaťročiach prešla a premostením medzi jednotlivými obdobiami. 

Zdroj/Source: Petržalka City
Zdroj/Source: Petržalka City
Petržalka City A.
______________________
Just recently Bratislava YIMBY revealed (Slovak) the first final render of Petržalka City B, the second stage of a larger project, which aims to change the look of the central corridor in the borough of Petržalka, which is undeveloped at the moment. Now, more information and visuals are available, as the portal TrendReality informs about the near start of the sale of flats in the project. Petržalka City B will bring 118 new residences and 20 studio flats to the market. The construction is about to start and the developer, Lentimex development, expects the finish of it by two years. The architecture of the project will resemble the design known from the first stage, as the designer, Viest Architekti, cooperates with the former Bluhm Partner. Petržalka City B with its 14 floors will create a nice visual bridge between the socialist and postsocialist development in Petržalka. 

Zdroje/Sources: Petržalka City, TrendReality

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára