Construction update: Twin City Juh, 2.10.2015

Jeden z najväčších bratislavských projektov, Twin City (Juh), už dostáva finálny šat. Prvá z troch rozostavaných administratívnych budov, označená ako ako Budova A, je vo fáze kolaudovania priestorov, do ktorých sa čoskoro nasťahuje zaisťovňa Swiss Re. Práce pokročili aj na Budove B, kde sa už začal realizovať obklad fasády a dokončenie sa predpokladá v marci 2016. Posledná z trojice, Budova C, by mala byť hotová v septembri 2016. Okrem toho v médiách už prebehli informácie o tom, že do konca roka by sa mala začať pripravovať stavebná jama na objekte označovanom ako A1, čo bude v skutočnosti výšková budova na rohu ulíc Karadžičova a Mlynské Nivy. Hovorca spoločnosti HB Reavis, ktorá Twin City realizuje, Peter Romaňák, nevedel pre Bratislava YIMBY začiatok výstavby výškovej budovy ešte potvrdiť. Na druhej strane, jej prípadná výstavba nebola ani vyvrátená.

Už teraz sa dá povedať, že prvé dve fázy Twin City svojou architektúrou i urbanizmom dobre nadviažu na svoje okolie, tvorené jednak kompaktnou zástavbou Starého Mesta, ako aj potenciálnym novým developmentom v rozvíjajúcej sa zóne Chalupkova. Fasáda pokrytá tehličkovým obkladom aspoň symbolicky pripomína industriálnu minulosť územia a zároveň vytvorí isté optické prepojenie s blízkou Jurkovičovou teplárňou, ktorá sa má revitalizovať v rámci projektu Čulenova. Najväčšie očakávania sa však aktuálne viažu k pripravovanej severnej časti projektu Twin City, v rámci ktorej vznikne aj nová autobusová stanica.Budova C. Building C.
Zdroj/Source: HB Reavis.

___________________
First stage of one of the largest projects in Bratislava, Twin City (South), is nearing completion. Building A is in finishing process and first companies should move in soon. Works are advancing also on the building B, which should be finished by March 2016. On the building C, the fourth floor is under construction and whole building should be finished by September 2016. There are also rumors about the near start of construction of the building A1 which is a highrise on the crossing of Karadžičova and Mlynské Nivy streets, altough the spokeperson of the developer HB Reavis, Mr. Romaňák, could not yet confirm this information for Bratislava YIMBY. However, the biggest expecations are still around the northern part of the complex which will contain also the new coach station.


Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára