Construction update: Blumental, 12.10.2015

V Starom Meste sa už viditeľne začína sceľovať ďalšia jazva v súvislosti s pokračujúcou výstavbou projektu Blumental. V prípade budúcej administratívy je už výstavba na úrovni tretieho nadzemného podlažia, bytový blok D je na úrovni prvého, na ostatných blokoch sa pracuje na základoch a budovaní podzemných podlaží. Po dokončení by nemala výška v súčasnosti budovaných objektov presiahnuť sedem (od ulice), resp. osem (vo vnútrobloku) nadzemných podlaží.
 
V rozvíjajúcej sa lokalite v blízkosti Račianskeho mýta by tak do konca roka 2016, resp. začiatku roka 2017, malo v prvej etape projektu pribudnúť 112 nových bytov, 7000 metrov štvorcových prenajímateľných administratívnych priestorov, ako aj občianska vybavenosť. Ide o prvú časť rozsiahlejšieho komplexu, ktorý po dokončení z podstatnej časti vyplní neurbanizovaný priestor medzi Mýtnou a Radlinského ulicou. Zo zverejnených vizualizácii je zreteľná snaha o vyšší štandard architektúry, návrat k typicky mestskému urbanizmu či o kvalitné verejné i poloverejné priestranstvá. Dielo navrhovala kancelária A1 ReSpect, ktorá do veľkej miery stojí aj za projektom Eurovea. Blumental tvorí zatiaľ najväčší projekt developera Corwin Capital, ktorý sa v poslednej dobe mimoriadne aktivizuje (Záhrady Devín, Dúbravy). Dátum celkového dokončenia projektu zatiaľ ešte nie je presne známy, predbežne sa však počíta s rokom 2018. 
Zdroj/Source: Corwin Capital.
_____________________
Another gap in the Old Town district is being filled as the construction of Blumental project continues. Complex, in the first stage consisting of five apartment blocks and one administrative block, should bring 122 flats and more than 7000 sqm of leasable space. Completion of the first stage is expected in the 1Q of 2017 and by now it is the largest project of the developer Corwin Capital. Blumental is designed by A1 ReSpect architecture studio, which is famous by designing Eurovea complex on the riverbank. Date of completion of the whole complex is not exactly known, ideally it could be finished in 2018.  

Zdroj/Source: Corwin Capital
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára