Odhalené: Stein2. Revealed: Stein2

Dlho očakávaný projekt Stein2 (čo je nový názov po zmene z pracovného názvu New Stein) sa konečne odhaľuje s definitívnymi vizualizáciami a podrobnosťami. Ako prvý o tom informoval realitný portál týždenníka Trend. Podľa Trendu má už developer YIT platné stavebné povolenie a výstavba prvej etapy z piatich sa začne v októbri tohto roku.

Vizualizácie odhaľujú súbor ôsmich bytových domov, zoskupených okolo dvoch centrálnych nádvorí. Vo svojej reklamnej kampani developer označuje tieto nádvoria za stredobod spoločenského života projektu a Stein2 by tak mal nadviazať na charakteristickú funkciu staromestských dvorov. Na okolitú zástavbu nadviaže aj rešpektovaním existujúcich blokov a súvislostí. Nové námestie by malo vzniknúť pred blízkym Novým evanjelickým kostolom na Legionárskej ulici a nové verejné priestranstvo vznikne aj pod charakteristickou budovou tzv. Spilky, ktorá tvorí dominantu celého komplexu, ktorý pôvodne slúžil ako pivovar, kým priemyselná funkcia nebola presťahovaná a areál nebol asanovaný. 

Projekt obsahuje 345 bytov a 63 apartmánov. Ako prvá by sa mala začať stavať obytná budova vo vnútrobloku. Okrem toho sa podľa Trendu má súbežne realizovať aj komerčná časť projektu s kancelárskymi priestormi a zrekonštruovanou Spilkou pod taktovkou developera AMW Development. Dokončenie týchto prvých častí komplexu sa očakáva v priebehu roku 2017.

Nezabudnite si pozrieť aj náš starší update s fotografiami z priebehu búrania pôvodného areálu, ako aj jeho vzhľadu pred zánikom.

Zdroj/Source: YIT.
Zdroj/Source: YIT.
Zdroj/Source: YIT.
Zdroj/Source: YIT.
Zdroj/Source: YIT.
Zdroj/Source: YIT.

__________________
Developer YIT has finally released visuals and further information about the long-awaited project Stein2. According to them, construction of the first stage (out of five) should start next month. Project will consist of eight apartment houses with 345 flats and 63 studios formed around the central courtyard. New public space will be also located under the building of so-called Spilka, which is a landmark for the whole compex and belongs to the commercial part of the project, which will be built by developer AMW Development in the first stage. Finsihing of the first building is expected in 2017.


Zdroj/Source: YIT, TRENDReality.sk
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára