Ďalší projekt na Račianskej: Nové Slovany / Another project on Račianska street: Nové Slovany.

Okolie Račianskej ulice patrí z hľadiska výstavby k najživším oblastiam v Bratislave. Ku starším známym projektom, medzi ktoré patria Pri Mýte, Ahoj Park, Kivikko, Malé Krasňany, Rača Tower, Rača Gate a ďalšie, pribudne ďalší, nazvaný po lokalite, kde sa nachádza, Nové Slovany.

Už starší zámer sa aktuálne opäť objavil na pripomienkovaní EIA vzhľadom na určité zmeny v projekte. Pôjde rovnako ako v ostatných prípadoch o primárne rezidenčný komplex, ktorý po dokončení ponúkne 241 bytov a 129 apartmánov. Kompozične budú Nové Slovany rozdelené do šiestich domov so siedmimi až jedenástimi nadzemnými podlažiam, ktoré budú vybudované nad spodnou stavbou s podzemnými garážami a parkovou úpravou na povrchu. Budovy budú mierne natočené voči Račianskej ulici, čo jednak vychádza z orientácie uvažovanej novej železničnej stanice Filiálka, ktorá podľa autorov, architektonického dua Šujan-Štassel, tvorí ťažisko verejných priestranstiev územia, a zároveň má vniesť do Račianskej ulice novú dynamiku. Do tejto ulice bude orientovaná aj občianska vybavenosť v parteri a bude vybudovaná obojsmerná cyklotrasa. Architektúra projektu je pomerne striedma, ale príjemná, čo by mala podporiť aj navrhovaná keramická (teda tehlová) fasáda objektov. Vzhľadom na iné realizácie autorov (Karloveské Rameno I, Westend Square) sa dá očakávať vo finálnej verzii síce nie výnimočný, ale zato relatívne kvalitný projekt.

Developerom bude Lucron Development, stojaci napríklad za Malými Krasňanmi, ktoré sa práve začínajú budovať. Ten zas prebral projekt od bytového fondu Wien-Süd, ktorý mal pôvodne stavať Medický Park. Presný dátum realizácie ešte zatiaľ nie je známy.

Zdroj/Source: EIA.
Zdroj/Source: EIA.
Zdroj/Source: EIA.
___________________
Area around Račianska street is one of the most vibrant parts of the city, when it comes to the new development. After the projects such as Pri Mýte, Ahoj Park, Malé Krasňany etc. another residential complex will be built: Nové Slovany. Project composed of five buildings with 7-11 floors will offer 241 flats and 129 studio flats. Retail will be oriented to Račianska st. where also the new bikepath will be located. Architecture of the project should reflect the character of the neighbouring area, as the architects from the office Šujan - Štassel intend. The developer is the company Lucron Development (Malé Krasňany), however, the exact dates of construction are not yet known.


Zdroj/Source: EIA
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Veľmi zaujímavý projekt, ktorý pekne zapadne do okolitej zástavby. Tehlová fasáda je v Bratislave vcelku jedinečná, no zároveň to nie je nič príliš vulgárne, ako môžeme vidieť pri niektorých projektoch, ktoré sa snažia odlíšiť...

    OdpovedaťOdstrániť