Construction update: Kivikko, 17.9.2015

Na Račianskej ulici medzi železničnou stanicou Vinohrady a depom Krasňany vyrastá tretia a zároveň aj posledná etapa rezidenčného projektu Kivikko od fínsko-slovenského developera YIT. Projekt pozostáva z troch samostatných bytoviek, z ktorých dve majú osem a jedna sedem podlaží. Prvá etapa už bola skolaudovaná v prvom polroku tohto roku, dokončenie druhej etapy sa očakáva v októbri tohto roku a posledná tretia etapa by mala finišovať na budúci rok. Projekt pomenovaný po mestskej časti v Helsinkách ponúka 130 jedno- až štvor-izbových bytov vo výmerách od 33 m² až 85 m².


Bratislava YIMBY sa bolo pozrieť v akom je projekt stave. Developer YIT aktuálne buduje posledný blok projektu. Obyvateľom je k dispozícii aj detské ihrisko umiestnené medzi blokmi. Parkovanie je umiestnené okrem podzemných garáží aj na povrchu, pričom v prípade statickej dopravy na povrchu je čiastočne použítá ekologická zatrávňovacia dlažba z betónu. Developer ani tentokrát nepoužil LED osvetlenie, na čo sme si už v prípade projektov v Bratislave asi už aj zvykli. Nie najlepšie pôsobí tradičné červeno-biele zábradlie s dizajnom ešte z čias socializmu. Na základe už dokončených blokov, môžeme zhodnotiť aj architektúru, ktorú možno najlepšie definovať ako nevýrazná. Nie najlepšie pôsobí aktuálny stav lokality, ako aj prístup k projektu. V lokalite možno v budúcnosti taktiež očakávať stavebnú aktivitu smerom k Rači. Veríme, že sa lokalita pri vinohradoch časom vďaka novému developmentu skultivuje.

Developer YIT má už s developmentom v meste skúsenosti. Okrem Kivikko aktuálne pokračuje aj v ďalšej etape Tammi na konci Dúbravky. V Karlovej Ves dokončil Villinki, ktoré sme v YIMBY začiatkom roka aj hodnotili. Asi najočakávanejšou aktivitou YIT je projekt STEIN2 na mieste niekdajšieho pivovaru. 

2. etapa projektu, dokončenie sa očakáva na budúci mesiac.
Už skolaudovaná 1. etapa projektu .
Vizualizácia: YITZdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára