Nový projekt/New project: Apollis (+construction update, 29.8.2015)

Na Prievozskej ulici v lokalite skôr s administratívnym charakterom vzniká rezidenčný projekt Apollis od developera Macho. Jedná sa o prestavbu staršej budovy, v ktorej kedysi sídlila Slovenská sporiteľňa a ktorá v 90-tych rokoch získala charakteristický postmoderný výraz. V projekte by malo na piatich nadzemných podlažiach vzniknúť 46 dvoj- a trojizbových bytov a 34 apartmánov, predajcom je realitná spoločnosť Herrys. 

Developer Macho už má s prestavbami postmodernistických stavieb skúsenosti, zrealizoval napríklad projekt štartovacieho bývania Modrá Guľa na Hodžovom námestí, avšak v kruhoch odbornej či laickej verejnosti nezožal veľký úspech. Na druhej strane, predaju sa darilo výnimočne dobre. S podobnými ambíciami ráta aj pri Apollis-e, hoci projekt samotný na základe zverejnených podkladov a vizualizácií sotva možno označiť za kvalitnú architektúru, vynikajúce prostredie pre život a podobne. Súčasťou budovy budú aj komerčné priestory a na pozemku by okrem toho mala vyrásť aj menšia administratívna budova. Dokončenie projektu developer očakáva v decembri 2016.


Zdroj/Source: Macho, s.r.o.
Zdroj/Source: Macho, s.r.o.
Zdroj/Source: Macho, s.r.o.
Zdroj/Source: Macho, s.r.o.
Zdroj/Source: Macho, s.r.o.

Súčasný stav - 29.8.2015:
________________
In a rather administrative zone next to Prievozská st., the residential project called Apollis is under construction. The developer Macho is reconstructing an older office postmodern building, which will now contain of 46 flats and 34 studios. The project will also offer some retail and office space, whole building should be finished by 12/2016.


Zdroj/Source: Macho s.r.o.

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára