Dokončené: Medický Park. Finished: Medický Park

V blízkej dobe sa dá očakávať dokončenie viacerých projektov, z ktorých niektoré patria k prvým pokrízovým realizáciám a v prípade ďalších ide o oživené predkrízové projekty. Takým je aj rezidenčný Medický Park, ktorý sa mal pôvodne začať stavať ešte v roku 2008 pod taktovkou iného developera, WS Holding. Medický Park sa však dokončuje v týchto chvíľach a jeho developerom je spoločnosť 1. Staromestská, resp. BTK - Bývanie, Teplo, Klimatizácia. Na budove prebiehajú finálne úpravy, čoskoro zanikne aj stavebný plot a Medický Park ako taký už teda môžeme označiť viacmenej za dokončený. Od pôvodného zámeru sa mierne zmenil dizajn (možno nie najšťastnejšie), ale definitívne zaniká jedna so starých bratislavských prelúk. Želáme si čo najviac podobných projektov.

Podivuhodné spojenie starého a nového, v ktorom sa prejavuje absencia spoločného Manuálu tvorby verejných priestranstiev.
Vizualizácia projektu. Project visual. Zdroj/Source: 1. Staromestská.


_________________
Finishing of the many projects can be expected soon, as the first post-crisis as well as restarted projects from the times before crisis are almost done. Medický Park is the case of such project, residential complex by the developer 1. Staromestská. Final works are going on, so the long-existing gap between the houses is now finally a history. We wish for more projects like this in the future.Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

2 komentárov:

  1. absolutne strasne, neverim ze tam bude niekto byvat

    OdpovedaťOdstrániť
  2. áno, ten Manuál tvorby verejných priestranstiev naozaj veľmi chýba. Minule som išiel po tejto ulici (29.augusta) a ako som dobre počítal, tak na strane bytovky Medická sa chodník vizuálne deli na 5 častí, čo je neskutočne veľa na taký krátky úsek.

    OdpovedaťOdstrániť