Záhradné Vily v Dúbravke sú už vo výstavbe.


Sever Dúbravky žije stavebným boomom. Okrem už postavených projektov ako Tarjanne, Villa Vista, Villa Rustica, či Nejedlého, to dokazuje aj veľký počet rozostavaných a plánovaných zámerov. Od postavenia nákupneho centra Bory sa v tejto časti mesta roztrhlo vrece s novým developmentom, o ktorom sme na Bratislava YIMBY už informovali. Lokalita na konci Dúbravky bola dosiaľ len slabo urbanizovaná. Nové projekty v tejto lokalite mestskej časti majú tendenciu spojiť Dúbravku s developmentom od Penty. Urbanizácii fandíme, o to viac, keď sa jedná o kvalitné projekty ako Záhradné vily.
Developerom projektu v tejto stavebne aktívnej lokalite je Villa Rustica s.r.o., architektom je ateliér ARCHIKÓD, za oboma stojí architekt Peter Vavrica. Projekt Záhradné vily pozostáva z troch päťpodlažných vilových domov. V ponuke sú zatiaľ prvé dva objekty, tretí je v príprave. Termín dokončenia a kolaudácie projektu je odhadovaný na september 2016.

Archikód navrhoval viacero objektov v tesnej blízkosti ako Villa Rustica, či Villa Vista, okrem iného stojí aj za návrhom Digital Parku I. V lokalite sa pripravuje aj ďalší projekt, ktorý bude niesť rukopis architekta Vavricu, je ním projekt Laskonka.

Vizualizácia projektu. Zdroj: Villa Rustica s.r.o.
Situácia víl vrámci projektu.  Zdroj: Villa Rustica s.r.o.

 Situácia projektu vrámci lokality. Zdroj: Villa Rustica s.r.o. Vizualizácia:  Villa Rustica s.r.o.
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

2 komentárov: