Ružinovský report

Ružinov patrí k najobľúbenejším miestam pre život v Bratislave, čo láka mnohých developerov k investíciám. Relatívna vzdialenosť od centra i charakter zástavby je však vhodný skôr pre projekty určené pre strednú triedu a mladé rodiny. V spojení s aktuálnou situáciou na trhu, tzn. nedostatok dostupných bytov, to má za následok veľký rozvoj tzv. štartovacieho bývania. Pozitívom je, že väčšina takýchto projektov má charakter rekonštrukcií nevyužívaných či chátrajúcich budov. Nová funkcia tak opätovne oživí budovu i lokalitu samotnú. V tomto update sa pozrieme na dva také projekty: Ružinovská jednička a Miletičova 60. K tomu pridávame aj jednu novostavbu, a síce CityHouse Ružinov.

Ružinovská jednička: 


Rekonštrukcia budovy niekdajšieho učilišťa na 100 malometrážnych bytov sa spustila v lete minulého roka a v súčasnosti je tesne pred dokončením. Investorom je spoločnosť Ružinovská 1, s.r.o. a podľa oficiálnej stránky je projekt plne vypredaný. Nachádza sa priamo na Ružinovskej ulici, centrálnom bulvári mestskej časti.

Zdroj: Ružinovská 1.Miletičova 60

Miletičova 60 je ďalšou rekonštrukciou, tentokrát niekdajšej budovy patriacej Slovenskej sporiteľni. Vzhľadom na atraktívnejšiu lokalitu už tento projekt v rámci 152 ponúkaných bytov ponúka aj drahšie mezonetové prevedenia, napriek tomu je tu aj dostatok menších jednotiek, ktoré sa predávajú relatívne úspešne. Stavebné práce začali v máji tohto roku a mali by byť ukončené v septembri 2016, developerom je obchodno-investičná firma Profinex Holding. Za architektúrou stojí kancelária Bluhm Partner, ktorá navrhovala napríklad projekt Petržalka City.

Zdroj: Profinex Holding.

CityHouse Ružinov

Posledným projektom, predstaveným v tomto update, je CityHouse Ružinov, nachádzajúci sa opäť na Ružinovskej ulici a ktorý je narozdiel od vyššie zmienených už novostavba. Výstavba sa už začala a aktuálne sa pracuje na zakladaní stavby. Viac informácii o projekte nájdete v našom staršom článku.

Zdroj: Dewall Reality_____________________
Fotografie sú zo 17.7.2015.

Zdroje: Ružinovská 1, Miletičova 60, Dewall Reality

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára