Construction update: Zuckermandel, 16.7.2015

Najväčší aktuálny bratislavský projekt opäť výrazne pokročil. Na kľúčovej časti novej štvrte, novej centrále banky ČSOB, sa realizuje predposledné podlažie a pribudne už len jedno ustúpené. Najvyššie podlažie sa realizuje aj na bytovom dome CB a na kancelárskej budove CA sa začínajú realizovať ustúpené podlažia. Projekt developera J&T Real Estate navrhovala architektonická kancelária Bouda&Masár Architekti spoločne s A.M. Architects a kompletne dokončený by mal byť do konca roku 2017.

Zvyšky pôvodnej zástavby Zuckermandlu a budovy CB a CA. Remnants of the original Zuckermandel and buildings CB&CA.
Budova CA vľavo, centrála ČSOB vpravo. CA building in the left, ČSOB HQ in the right.
V popredí budova CB, budova CA za ňou. CB building in the foreground, CA building behind it.
Nová centrála ČSOB. New ČSOB Bank HQ.
Rezidenčný blok A. Residential block A.
V týchto miestach bude lávka spájajúca Zuckermandel s nábrežím. A bridge connecting Zuckermandel to the riverfront will be located at this place.
Výstavba základov budúcej lávky z námestia Zuckermandlu na promenádu. Founding of the bridge leading from Zuckermandel sqaure to the rivefront promenade.
Zuckermandel - celkový pohľad. Zuckermandel - general view. Zdroj/source: J&T Real Estate.

____________________
The largest project currently under construction significatly progressed again. At the key part of the new city quarter, new headquarters of ČSOB Bank, the penultimate floor is now being constructed. The last floor is U/C at the residential building CB and last two floors are to be finished on office building CA. Project by developer J&T Real Estate and designed by Bouda&Masár Architekti together with A.M. Architects should be fully completed by the end of 2017.

Zdroj vizualizácie/Source of the visual: J&T Real Estate. 
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Je to nepopularne, ale vyska budov by mala byt 10-12 podlazi. Uprednosnovat nizke budovy ako je aj na pr. Eurovea a inde je problem do buducnosti, ked za nejakych 30 rokov stavenbne parcely vymiznu, obyvatelstvo pribuda a ceny bytov sa vysplhaju vysoko takze mesto sa bude gentrifikovat, stredna vrstva a zakladna pracovna sila mesta sa bude musiet stahovat do periferii. Budu sa musiet burat stare a staviat vyssie budovy ako je to tu v popularnych americkych a kanadskych mestach, ceny idu do stratosfery.

    OdpovedaťOdstrániť