Bratislavský Volkswagen plánuje rozšírenie.

Automobilový závod koncernu Volkswagen na západe Bratislavy v Devínskej Novej Vsi chystá rozšírenie. Nová hala H3 vznikne v severozápadnej časti závodu vedľa existujúcej haly H3 a bude určená na montáž a skúšanie vyrábaných vozidiel so značením C-SUV. Okrem iného vznikne vrámci rozšírenia aj priestor pre skúšobné dráhy, predpokladaná denná výroba vozidiel je odhadovaná na 450 vozidiel. Myšlienka rozšírenia bezprostredne súvisí okrem stavu existujúcej výroby v podniku aj s rozhodnutím z roku 2011, kedy sa VW Slovakia rozhodol o potrebe navýšiť výrobnú kapacitu závodu.


Výstavba haly H3 by sa mala začať v 3. kvartály 2015, ukončenie výstavby je naplánované na 1. kvartál 2016, výrobné technológie sa budú inštalovať v polovici roku 2016 a spustenie skúšobnej prevádzky sa predpokladá koncom roka 2016, prípadne začiatkom roka 2017. Predpokladané investičné náklady na rozšírenie výrobných kapacít závodu sa pohybujú vo výške 240 miliónov EUR.

Bratislavský závod Volkswagen vznikol v areáli Bratislavských automobilových závodov v roku 1991. V súčasnosti patrí medzi najväčšie spoločnosti na Slovensku, pričom zamestnáva zhruba 9 400 ľudí. V doterajšej histórii vyrobil závod VW v Bratislave viac ako 4 milióny automobilov, pričom viac ako 99% jeho produkcie smeruje na export.Zdroj: EIA
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára