Petržalský report, jún 2015

V Bratislava YIMBY prevládajú projekty hlavne z ľavého brehu Dunaja. Pravý breh, na ktorom sa nachádza najväčšie slovenské sídlisko, je však tiež zasiahnutý súčasným obdobím prajúcim developmentu. Kombinácia dobre dopravnej dostupnosti do centra mesta, vysokého podielu zelene, blízkosti obchodných centier a základnej občianskej vybavenosti, ale aj nízkej ceny, robí z Petržalky atraktívne miesto pri rozhodovaní sa o voľbe bývania. Výsledkom je rozsiahla ponuka rezidenčných projektov. Okrem posledných realizovaných prípadov, ako je Nový Háj, Petržalka City I. či Skybox, sa aj v súčasnosti realizuje množstvo menších či väčších stavieb a ďalšie sa oznamujú. V tomto reporte sa pozrieme na štyri projekty.
Prvým projektom je 24-podlažný vežiak, zatiaľ nazvaný Fuxova, ktorý sa bude nachádzať v blízkosti práve budovanej trate električky v rámci výstavby prvej etapy NS MHD. Väčšinu podstatných informácii už priniesol portál TrendReality.sk, vyberieme len informáciu, že developer J&T Real Estate bude realizovať 276 bytov, s ktorých predajom by sa malo začať na jeseň tohto roku. Veríme, že zverejnená vizualizácia je zatiaľ len pracovná a projekt ešte prejde (výraznými) dizajnovými zmenami. V blízkosti sa čoskoro začne realizovať aj projekt Muchovo námestie.

Polyfunkčný dom Fuxova.

Ďalšou novinkou je prichádzajúca druhá fáza Petržalka City, Petržalka City B, ktorá bude taktiež bytová, pričom bytov bude 138. Zatiaľ je zverejnená len drobná vizualizácia z materiálov Poštovej banky a údaj o začiatku výstavby v druhe polovici roku 2015, s kolaudáciou na jeseň 2017. Architektúra vychádza z prvej fázy a vzhľadom na umiestnenie projekt hmotou nadviaže aj na blízke doskové prefabrikované domy (paneláky). Developerom je konzorcium Sollaris Development a Lentimex Development.

Prvá fáza projektu Petržalka City (Petržalka City A).
Petržalka City, druhá fáza, vpravo vidno prvú fázu projektu.

Z realizovaných projektov spomenieme polyfunkčný objekt Lužná, z ktorého sú vo výstavbe prvá i druhá etapa. Dokončenie prvej etapy je naplánované v decembri 2015, druhá etapa by mala byť hotová o rok neskôr. Architektonická úroveň projektu nepresahuje iné realizácie toho istého developera v lokalite, ktorým je Vodotika MG, útechou je aspoň zurbanizovanie inak nevyužitého priestoru a oživenie tejto časti Petržalky, v ktorej sa nachádza okrem iného i vyššie spomenutý projekt Fuxova.


Polyfunkčný dom Lužná - construction update, 3.6.2015.

O niečo lepšie je na tom projekt Petržalské Dvory, ktorý sa nachádza v prudko sa transformujúcej lokalite v blízkosti niekdajšieho priemyselného areálu Matador. Aj v tomto prípade ide o dvojfázovú výstavbu, pričom prvá fáza je už viacmenej dokončená a druhá je práve v počiatočnej fáze realizácie. Opäť ide o rezidenčnú výstavbu, developer Fredriksson ako hlavnú výhodu prezentuje hlavne ekologické riešenia v otázke využívania energií. Z tohto projektu prinášame aj menší construction update z 31.5.2015
Projekty priblížené v tomto reporte nájdete aj v našej mape bratislavských projektov. Z Petržalky prinesieme v krátkej dobe ešte jeden report, tentokrát zameraný na projekt Slnečnice - Južné Mesto.

______________
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára