Odhalené: Triangel. Revealed: Triangel

V súvislosti s masívnou prestavbou celej zóny okolo Pribinovej ulice boli mnohé staršie objekty, ktoré sa v území nachádzali, zrovnané so zemou. Taký bol aj osud budov v trojuholníku tvorenom ulicami Pribinova a Čulenova, nazývanom Triangel. Pozemok získala od štátu developerská skupina J&T Real Estate cez svojho klienta Epoque. Ku dnešku sa už konkretizuje vízia, ako bude toto miesto čoskoro vyzerať.
Budova v tvare V bude mať dominujúcu administratívnu funkciu s 20-tisíc metrami štvorcovými prenajímateľnej plochy a v parteri komerčné priestory. Jej zaujímavosťou má byť na juh sa otvárajúce verejné priestranstvo s átriom, ktoré zároveň vytvorí nástupnú plochu do budovy a podľa zámeru tvorcov, štúdia Bogle Architects (UniQ Staromestská, Residence Park Majakovského), aj zlepší pracovné prostredie vďaka interiérovej záhrade v tomto átriu. Na projekt sa konala architektonická súťaž a dátum začiatku realizácie je zatiaľ stanovený na január 2017 s dokončením v auguste 2018. V lokalite sa začne v priebehu niekoľkých týždňov realizovať administratívny projekt Panorama Business od toho istého developera. 
Panorama Business bude novým sídlom firmy Johnson Controls. Panorama Business will be the new HQ of Johnson Controls.

Pôvodné budovy na pozemku boli zväčša nevyužívané a vlastník, Ministerstvo kultúry, sa ich dlhodobo snažil predať. Pozrite si galériu, ako to vyzeralo predtým:

Táto budova slúžila ako zázemie pre projektantov v čase výstavby nového SND. This building served as base of the project team of the new Slovak National Theater.
Jeden z reliktov v interiéri budovy - pôvodná štúdia nábrežnej zóny Bratislavy z 80-tych rokov 20. stor.
One of the relics in the interior of the building - original study of Bratislava riverfront area from 1980s.

______________________
Regarding the massive redevelopment of the area around Pribinova st., many older structures were demolished in order to make space for the new developments. That's also the case of triangular plot between Pribinova st. and Čulenova st., where the project Triangel will take place. V-shaped building will consist mainly of 20.000 sqm of office space with some commercial spaces on the ground floor. The most interesting part of the building should be an entrance space with large atrium and interior garden. The design is a result of architectural competition and the winner and author of design is the office Bogle Architects (UniQ Staromestská, Park Residence Majakovského). Project developed by J&T Real Estate should start in 1/2017 and to be finished by 8/2018. The area will soon experience start of construction of another project by J&T Real Estate, Panorama Business, which will start in few weeks. 

Zdroj/Source: Bogle Architects, EIA
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára