Construction update: Polyfunkčný objekt Jozefská / Polyfunctional building Jozefská, 20.5.2015

Zacelenie dlhoročnej preluky na križovatke Jozefskej a Banskobystrickej ulice sa chýli ku koncu, keďže je už zrealizovaná hrubá stavba menšieho projektu polyfunkčnej budovy (bývanie, administratíva i občianska vybavenosť). Pôvodné vizualizácie prezentovali celkom zaujímavú architektúru, ktorá prešla menšími zmenami, napriek tomu však hmotovo dobre doplní existujúcu zástavbu a napriek modernému výrazu nebude narúšať ani tradičný kolorit ulice.


Extrémne dobrá lokalita, ktorá spája atribúty života v centre metropoly a zároveň je úplne pokojná, sa tak o niečo skvalitní, lebo v súčasnosti je jej stav vzhľadom na potenciál maximálne žalostný. Aj to sa však v blízkej budúcnosti zmení. V neveľkej vzdialenosti na Jozefskej ulici pripravuje developer Proxenta Broker projekt nazvaný Weinhauer s 32 bytmi. Daný developer tak prebral niektoré zo záväzkov neslávne známej spoločnosti I.P.R. Slovakia, pričom ďalším developmentom by mal byť nárožný pozemok na Račianskom mýte. O oboch projektoch budeme ešte neskôr bližšie informovať.Kvalitu lokality podčiarkuje blízkosť dobre udržiavanej Prezidentskej záhrady. Quality of the locality is underlined
by the proximity of the well-maintained Presidential Garden.
Vizualizácia projektu. The project visual.

______________________
Filling of the long-existing gap on the crossing of Jozefská and Banskobystrická street is reaching its end, as the main body of the construction works on the smaller project of the polyfunctional building was finished. The new project will be a nice addition to the locality, which, despite the great location in the city centre next to the peaceful park, is rather rundown. However, the situation will change soon as the developer Proxenta Broker is planning a building called Weinhauer consisting of 32 flats on the near-by site on Jozefská st. We will inform about this project, as well as the other projects by the same developer, soon.

Zdroj vizualizácie/Source of the visual: Cakov + partners
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára