Construction update: Petržalská električková trať & Starý most / Petržalka tramway & Old bridge, 31.5.2015

Termín dokončenia električkovej trate do Petržalky sa nezadržateľne blíži a pomaly sa už začína rysovať konečný výsledok prác. Posledný týždeň sa realizoval výsuv 8. a 9. segmentu oceľovej konštrukcie mosta, už aj čiastočne s finálnym náterom, nad hladinu Dunaja a montoval sa 10. a 11. segment. Práce spomalilo zvýšenie hladiny Dunaja v minulom týždni, a toto riziko vzhľadom na ľadovcový režim rieky pretrváva aj naďalej počas celého júla. Na tomto úseku výstavby prvej etapy nosného systému je aj najväčšie zdržanie. O niečo lepšie je to už na Štúrovej ulici, kde sa konečne začalo s pokládkou chodníkov. Pôvodný projekt rátal s asfaltovým povrchom, našťastie sa však podarilo tento fakt zmeniť a na Štúrovej sa kladie dlažba. Viac si už pozrite v našom albume.

Robotníci pracujú na náprave škôd z povodne. Workers are solving the damage from the flood. Na základe súčasného riešenia chodníka je možné vytvoriť medzi chodníkom a cestou aj malú zelenú plochu.
After the finishing of pathway, a small green line will be possible to create between the road and pathway.
_________________
Scheduled finish of the construction of new Petržalka tramway is still closer and first results of the works are already visible. During the last week, another part of the steel structure, partially painted, was moved over the surface of Danube and more parts are being assembled on the shore. Works were slowed down because of the increase of the water level in the river week before. The situation is better on Štúrova st., where the first parts of pathways were laid down. 
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára