Construction update 12.5.2015: New Stein

Lokalita okolo Račianskeho mýta zažíva v posledných časoch výrazný boom. V oblasti sú známe tri veľké projekty -  Pri Mýte od Penty, Blumentál od Corwin Capital a New Stein od dvojice developerov YIT Reding a MiddleCap, pričom prvý z menovaných je už vo výstavbe. Developer Nového Steinu má od októbra 2014 platné územné rozhodnutie a medzičasom požiadal aj o vydanie stavebného povolenia.

Administratívna časť projektu NEW STEIN - roh Legionárskej a Blumentálskej ulice.

Architektom projektu je Ivan Kubík, jeho návrh počíta s plnohodnotnou revitalizáciou mestského bloku ohraničenom ulicami Legionárska, Blumentálska a Bernolákova. Projekt bude pozostávať z rezidenčnej a polyfunkčnej časti, parter projektu bude tvoriť retail. Z pôvodneho Steinu sa počíta iba s Kvasiarňou s charakteristickou kupolou, ktorá bola vyhlásená aj za pamiatku. Celková plocha pozemku je 16 535 m², pričom zastavaná bude zhruba tretina. V projekte nastali aj malé zmeny, ktoré sa dotýkajú počtu bytov, nebytových priestorov a parkovacích miest. Počet bytov z pôvodných 401, klesol na 345, pričom pribudlo 63  nebytových priestorov (apartmánov). Klesol aj počet parkovacích miest, konkrétne na 717, z pôvodných 919. 


Predaj bytov by sa podľa slov Olivera Méresa z YIT Reding mal spustiť až po získaní stavebného povolenia. Začiatok výstavby je naplánovaný na 3. štvrťrok 2015. "Viac informácii o projekte vrátane katalógov, vizualizácií a webu plánujeme začať komunikovať súčasne so začiatkom predaja bytov," povedal pre Bratislava YIMBY zástupca developera  .

Aktuálny stav projektu:

Vo februári 2014 obe spoločnosti - YIT a Middlecap pozvali na prehliadku areálu bývaleho pivovaru Stein aj širokú verejnosť, čo v našich podmienkach nebýva zvykom. Vrámci prehliadky boli k dispozícii zástupcovia developerov, ako aj architekt návrhu. Bratislava YIMBY Vám prináša krátky fotoreport z bývaleho Steinu:
vizualizácia: YIT Reding

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára