Odhalené: Zuckermandel. Revealed: Zuckermandel.

Hoci sme už článok s podobným názvom publikovali, dnes je vhodná príležitosť ho zopakovať znova. Už dávnejšie sme písali, že Zuckermandel od developera J&T začne s kampaňou a predajom na jar 2015, čo sa potvrdilo, lebo dnes sa odhalila rozšírená stránka projektu s množstvom nových informácii, vizualizácii a fotografií. Čo nové možno vyčítať?

Projekt sa skladá z častí A, B, C a D. Pod názvom A je označená budova so zaobleným nárožím  na hrane nového námestia s dominujúcou bytovou funkciou. B je rozsiahla administratívna budova, v ktorej bude sídliť nová centrála ČSOB. Blok CA bude mať opäť administratívnu funkciu, blok CB budú tvoriť byty luxusnejšieho charakteru, inak sa však potvrdili naše domnienky, že projekt bude cieliť na strednú vrstvu a nepôjde o extrémne drahé a exkluzívne byty. V prípade bytov v ponuke zaujme, že väčšina je už uvádzaná ako predaná. V predaji/prenájme zatiaľ nie sú kancelársky blok CY a bytový blok CX, tvoriace druhú fázu projektu. Pod názvom D sa označuje nové námestie s platformou nad nábrežnou cestou, podľa informácii Bratislava YIMBY sa zvažuje pomenovanie Messerchmidtovo, prípadne Mockovo námestie (čo je pôvodný historický názov). Súčasťou každého bloku sú aj obchodné priestory v parteri, ktorý je niekedy riešený dvojpodlažne, resp. formou mezzanínu, čo je veľkomestský prvok, ktorý dosiaľ v Bratislave chýbal.

Developer zverejnil aj štyri nové exteriérové vizualizácie plus niekoľko interiérových. Prezentujú vysokú kvalitu verejných priestranstiev, čo môže byť pre budúcnosť lokality kľúčová silná stránka. Pod ich architektúrou je podpísaná kancelária 2ka Landscape Architects. Celkovo je komplex dizajnovaný ateliérom Bouda&Masár, ktorý sa špecializuje na pamiatky a navrhovanie v historicky exponovaných lokalitách, a kanceláriou A.M. Architects.

Podstatná časť projektu je už vo výstavbe, prvé byty by sa mali odovzdávať už v prvej polovici roku 2017, kancelársky blok B už koncom roku 2016. Pre prezentáciu projektu vytvoril investor showroom, ktorý sa nachádza vedľa existujúceho showroomu Panorama City.


______________

We already published an article with the similar name, however, today is the right chance to do it again. New extended website of Zucekermandel project by the developer J&T Real Estate and the start of the sale along with a great amount of new information and visuals were launched today. The website shows that the project is divided onto four parts: A (residential), B (offices), C (CA - offices, CB - residential, CY - offices, CX - residential) and D (new square, probably called Messerschmidt square or Mock square). All blocks also contain a commercial base. Construction of the most blocks (except of CY and CX) has already started and finishing of the first flats is planned in the beginning of 2017. Whole project was designed by Bouda&Masár Architects and A.M. Architects, public spaces by 2ka Landscape Architects. For the presentation purposes, a showroom next to existing Panorama City showroom was opened as well.Zdroj/Source: J&T Real Estate
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára