Odhalené: Pri Mýte, 2. fáza. Revealed: Pri Mýte, 2nd phase.

Kým projekt Pri Mýte začal už realizovať prvú etapu a na pozemku v blízkosti rušnej Račianskej ulice sa už črtajú základové dosky jednotlivých domov, developer Penta predstavil a vypustil do predaja druhú fázu tohto prevažne bytového komplexu. Na vizualizáciách sú patrné menšie zmeny oproti pôvodnému zámeru - bol vypustený parkovací dom pozdĺž Račianskej ulice. Celkovo sa tak koncepcia projektu ešte zlepšila a Pri Mýte teda vo finále ponúkne riadkovo členené bytové domy, ktoré vhodne doplnia lokalitu aj vďaka príjemnej architektúre, kvalitným verejným priestranstvám a viacerým ekologickým riešeniam, ktoré sa snáď aj vďaka tomuto projektu stanú v Bratislave štandardom. Netreba zabúdať ani na rozsiahle vyvolané investície, okrem iného aj realizácia cyklotrasy, ktoré sú príkladom spoločenskej zodpovednosti a osvietenosti investora. Začiatok výstavby druhej fázy sa očakáva v treťom kvartáli tohto roku a dokončenie v druhom kvartáli roku 2017, čo bude znamenať aj dokončenie celého komplexu.
______________
While the first phase of the project Pri Mýte is already under construction, the developer Penta released the sale of the flats in the second phase. Regarding the visuals, there are visible changes to the original concept, e.g. missing parking house facing Račianska st. In the end, the concept is then even better and residential complex will be a good addition to the locality thanks to good architecture, high-quality public spaces and ecological solutions, which we hope to become a standard in Bratislava. The start of the construction of the second phase is expected in the 3Q of this year and should be finished in 2Q of 2017. 


Zdroj/Source: Pri Mýte
Zdieľať na Google Plus
  Blogger koemntár
  Facebook komentár

3 komentárov:

 1. Dá sa niekde pozrieť, aká cyklotrasa bude vybudovaná vrámci tohto projektu?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dobrý deň,

   svojho času o stretnutí s developerom a možnostiach riešenia cyklotrasy informovala Cyklokoalícia, s požiadavkou na detaily presného riešenia sme taktiež oslovili developera. Keď budeme mať reakciu, napíšeme.

   Odstrániť
 2. Vďaka. Teraz som našiel prezentáciu z roku 2013 http://bratislava.sk/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=700000&id_dokumenty=11037498, kde na PDF strane 15 je načrtnuté riešenie cyklistickej dopravy, ale bez detailov (hlavne čo sa týka vedenia cyklistov po východnej strane Račianskej).

  OdpovedaťOdstrániť