Construction update: Karloveské rameno, 18.4.2015

Je smutné, keď developeri, ktorí sú schopní vyprodukovať aj dobré a prospešné projekty, za účelom zisku prekračujú alebo ohýbajú zákon. Príklad ohnutia zákona v podobe územného plánu, ktorý pre danú lokalitu predpisuje funkciu rekreácia a šport s doplnkovou funkciou služobné (resp. dočasné) bývanie pre športovcov, je najnovšia aktivita v Karloveskom ramene. Karloveské rameno od developera J&T Real Estate je pokračovaním už staršej výstavby v dotyku so súčasným projektom. V rámci neho sa postaví 40 apartmánov - v bežnej praxi sa za apartmány zvyčajne označujú byty, ktoré nespĺňajú svetlotechnické normy, v tomto prípade ide však o "dočasné bývanie", keďže územný plán normálne byty nepripúšťa. Aby developer, trochu cynicky, podčiarkol, že myslí na športovcov, v parteri objektu smerom k brehu ramena vybuduje sklady a vodácke lodenice so zázemím. Toto, spoločne s architektúrou objektu, ktorá pripomenie starší a inak vydarený projekt Karloveského ramena, je však pomerne slabou útechou. Súčasná stavba by mala byť dokončená v lete 2016.

Mimochodom, od zástupkyne rovnakého developera pochádza výrok "...Územný plán je prežitok, na ktorý dnes už nikto vo svete neprihliada." Táto veta bola vyslovená počas stretnutia so zástupcom mesta i občianskej verejnosti. Ťažko hľadáme k tomu vhodný komentár, úsudok si spravte sami. Pri súčasnom objeme realizovaných i plánovaných projektov to sú však maximálne nebezpečné slová. 

____________

It's sad, when developers, who are able to produce also a good project, don't obey the laws in order to make more money. An example of such approach is the newest project by J&T Real Estate, Karloveské rameno. The masterplan implies the recreational and sport use of the area with an additional service area (e.g. hotel rooms). However, the developer is building flats coined as "apartment rooms". Regarding the amount of development under constrcution or planned in the future, this is a very dangerous approach. Construction of Karloveské rameno should be finished in summer 2016. 

Zdroj vizualizácii/Source of the visuals: J&T Real Estate.
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára