Odhalené / Revealed: Einsteinova Business Center

Výstavba v blízkosti Einsteinovej ulice a predovšetkým v dotyku so Sadom Janka Kráľa patrí pravidelne k najviac sledovaným aj kritizovaným projektom v Bratislave. Developeri pri svojich zámeroch musia počítať s tlakom NIMBY združení, ktoré sa obávajú vplyvov výstavby na zachovanie okolitej zelene, tak parkovej aj náletovej. S odporom sa stretol aj zámer developera IPD - International Property Development, ktorý chcel v lokalite vybudovať administratívnu budovu, hotel a garáž. Projekt sa však musel zmeniť potom, ako petícia občanov prinútila developera zachovať tzv. Lesík Krasovského. Nový zmenený projekt pozostával z dvoch budov - administratívy a hotela kombinovaného s garážami. Medzičasom sa však zmenil aj tento zámer.

Aktuálny projekt predstavuje dvojicu administratívnych budov spojených podnožou s garážami a občianskou vybavenosťou v podzemí. Vyššia budova má 17 nadzemných podlaží a nižšia smerom k zeleni 8 nadzemných podlaží. Za architektúrou stojí duo Siebert + Talaš, ktoré v poslednom období pracuje na množstve významných a veľkých zákaziek. Využitie dvojitej fasády či splnenie ekologických nárokov pre certifikát BREEAM je v bratislavských podmienkach stále nadštandardom, avšak mimoriadne pozitívnym. Zámer už má stavebné povolenie a môže sa začať stavať prakticky kedykoľvek v závislostí od finančných možností developera a situácie na trhu. Pôvodne sa mala realizácia začať už v roku 2012.

V celej oblasti sa okrem toho chystá ďalšia rozsiahla výstavba, o ktorej budeme čoskoro informovať.Pôvodný zámer s administratívnou vežou a hotelom. Original plan with office tower and hotel.
_________________
Developments around Einsteinova street and especially around Janko Kráľ Orchard are usually the most watched as well as most criticised plans in Bratislava. That is also a case of Office Einsteinova project by IPD - International Property Development. The developer had to change his plans from the complex of three buildings - office tower, hotel and overground garage - after the petition of the local NIMBY groups. Actual project consists of two office buildings designed by Siebert + Talaš Studio. Whole development is approved and the construction could start at any time. However, the realisation depends on financial possibilities of the investor as well as the situation on markets.

Another massive developments are planned in the area and we will inform about them soon. 

Zdroje vizualizácii/Source of the visuals: Siebert + Talaš, TrendReality.
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Nuž, určite lepšie ako niekoľko rokov chátrajúca stavebná jama, dokonca podstatne lepšie ako pôvodný zámer v štýle porevolučných 90-tych rokov, ale stále sa nejak nedokážeme oslobodiť od "našej" krabicovej architektúry. Dúfam, že to zachráni živá tvárna fasáda v podobe exteriérových žalúzií a prepracované detaily fasády parteru budovy. Podlažnosť mohla byť o 4-5 poschodí vyššia.

    OdpovedaťOdstrániť