Construction update: Národný futbalový štadión / National Football Stadium, 4.3.2015Na Tehelnom poli sa začala výstavba komplexu NFŠ pozostávajúceho z kancelárskej veže, 314 apartmánov, sídla televízie TA3 a nákupneho centra s plochou 16 960 m2 a vedlajšou funkciou "futbalový štadión". Časť projektu "futbalový štadión" s 22 500 miestami by podľa odhadov mal stáť okolo 70 miliónov €, z čoho 27,2 milióna € bude tvoriť štátna dotácia. Štadión podľa zmluvy o pridelení dotácie musí byť skolaudovaný do konca roka 2017. Slovenský futbalový zväz bude môcť štadión pre potreby reprezentácie využívať po dobu 20 rokov bezodplatne.


V súvislosti s výstavbou NFŠ podala ešte koncom roku 2014 okresná prokuratúra protest proti rozhodnutiu o umiestnení NFŠ, keďže funkčne nie je v súlade s územným plánom zóny, v ktorom je lokalita zadefinovaná ako zóna určená pre šport. Okresný úrad Bratislava žiadosti prokuratóra nevyhovel, a tak platí rozhodnutie vydané stavebným úradom bratislavskej mestskej časti Nové Mesto ešte z roku 2012. NFŠ je dnes už vo výstavbe.

_____________
The construction of National Football Stadium has already started. The project consists of high-rise office building,  23-storey apartment building consisting of 314 apartments, seat of TA3 television and shopping centre with additional function of "football stadium". Estimated budget of football stadium with 22 500 seats is around 70 mio €. 27,2 mio € out of the estimated budget 70 mio € will be composed by state subsidy. According to contract about subsidy granting, the stadium should be finished until the end of 2017.

Zdroj vizualizácie/Source of the visual: TrendReality
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára