Construction update: Westend Gate, 3.1.2015

Bratislava YIMBY Vám prináša fotografie z dokončeného administratívneho projektu Westend Gate na Patrónke od developerskej spoločnosti J&T Real Estate. Westend Gate je pokračovaním biznis zóny Westend medzi Patrónkou a Vojenskou nemocnicou. Najväčším nájomcom bude IBM, ktoré po sebe vyprázdni Millenium Tower 2 pri Kuchajde. Biznis zóna by sa mala čoskoro rozrásť o ďalšiu fázu pod názvom Westend Crossing.


Naše hodnotenie:

Projekt Westend Gate je štandardným administratívnym projektom. Jeho architektúra je vzhľadom na lokalitu akceptovateľná. Developer zrekonštruoval križovatku pri SAV, chystá sa zrekonštruovať podchod pod Lamačskou cestou (súčasný stav) a očko sa snaží si spraviť aj relatívnym cyklo friendly prístupom. Tu sa však treba pozastaviť a pripomenúť absenciu cyklistickej cesty na Dúbravskej ceste, ktorá sa nachádza aj v platnom územnom pláne Bratislavy. V prípade, že nebude realizovaná, snahy developera profilovať sa ako cyklo friendly sa môžu minúť účinku. Za nedostatočné považujeme aj niektoré investície do okolia, ako v prípade realizácie prechodov na Ceste na Červený most, kde neboli menené ani obrubníky a finálny výsledok nepôsobí najestetickejšie. V budúcnosti by bolo lepšie aby samospráva, alebo aj sám uvedomelý investor riešil rekonštrukciu priľahlej infraštruktúry komplexnejšie a nie len plátaním. Veríme, že si developer vezme ponaučenie a jeho ďalšie projekty budeme môcť hodnotiť kladnejšie.
___________
Bratislava YIMBY brings you photos of the completed office project Westend Gate located in Patronka. The project built by J&T Real Estate is an extension of the business zone Westend between Patronka and Military Hospital. The largest tenant will be IBM, which will empty their current seat in Millenium Tower 2 near Kuchajda. The business zone will be soon enlarged by upcoming Westend Crossing.
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára