Construction update: Modrá Guľa, 3.1.2015
Na Suchom mýte pri Prezidentskom paláci pokračuje výstavba projektu so zachovaným pôvodným názvom Modrá Guľa. Jedná sa o transformáciu bývalej administrátívnej budovy z 90-tych rokov na byty. Vzhľad pôvodnej postmodernej budovy navrhoval archiktekt Ivan Marko.

Aktuálny projekt pozostáva zo 76 štartovacích bytov, v cene od 80 000 € až po 250 000 €. V súčasnosti je 63 zo 76 bytov už vypredaných. Na štartovacie byty sa jedná o netradične vyššie ceny, aj keď tu treba podotknúť že cieľová skupina projektu je podľa slov developera Mareka Chomu (konateľa Macho s.r.o.); "človek metrosexuál, ktorý má rád centrum, potrebuje v šlapkách vojsť do najbližšej putiky a peniaze ho nezaujimajú, lebo ich má od rodičov". Podľa predajnosti projektu môžeme zhodnotiť, že cieľovka "metrosexuál s peniazmi od rodičov" má v Bratislave veľký a stále nenaplnený potenciál.
___________
On Suché mýto, near the Presidential Palace continues the construction of the project, which keeps its historical name - Modrá Guľa. Former administrative building from the 90s is being transformed to residential. The architecture of the original post-modern building was designed by Ivan Marko.

The current project consists of 76 flats starting in price from € 80,000 to € 250,000. 63 flats out of 76 were already sold. 

Vizualizácie / visuals : www.modragula.sk

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára